יש כמה יתרונות גדולים לשימוש באסטרטגיית בידול. הנה כמה מהיתרונות.

  1. אתה לא צריך להתחרות רק על המחיר.

מאחר שהבדלת את עצמך מהמתחרים שלך, הלקוח הפוטנציאלי אינו יכול לצמצם את בחירתו למימד העלות בלבד.

  1. יש לך משיכה גדולה יותר לקהל היעד שלך.

מכיוון שאתה שונה, וככל הנראה טוב יותר, אתה עושה בחירה מושכת יותר. זה מקל על יצירת עניין וסגירת מכירות.

  1. אין תחליף ישיר.

זוהי נקודה הקשורה לערעור השוני שלך. היעדר השוואה ישירה מאלץ את הלקוח הפוטנציאלי להתמקד בערך המצטבר של ההבדל שלך. זה נותן ערך מוסף שאין לאפשרויות אחרות.

  1. אתה מגביר את הנאמנות.

ערך רב יותר והיעדר תחליפים דומים מביאים לנאמנות רבה יותר למשרד שלך. אין סיבה טובה לעבור (אם אתה מקיים את הבטחתך) ואין חלופה דומה לעבור אליה.

  1. אתה יכול לדרוש עמלות גבוהות יותר.

בהנחה שהבידול שלך הוא כזה שמוסיף ערך ואינו זמין במקומות אחרים, אתה יכול לקבל עמלות גבוהות יותר. זה נכון במיוחד אם המבדיל שלך הוא סביב מומחיות מיוחדת.

בין אם האסטרטגיה שלך רחבה או ממוקדת מאוד, היא חייבת להתחיל תמיד בזיהוי המבדילים של החברה שלך.

שלושה מבחנים למבדיל מוצלח

איך אתה יודע שיש לך מבדל טוב? אנו ממליצים לך להעמיד כל אחד במבחן. אם הוא יכול לעבור את שלושת הבדיקות הקריטיות הללו, כדאי להתפתח לאסטרטגיית בידול רחבה יותר :

  1. האם זה נכון?

אי אפשר להמציא מבדלים. מלבד הסכנה המוסרית של להמציא דברים, פשוט קל מדי לאנשים לראות מבעד לטענות מוגזמות. לא משנה מה אתה מציג את המבדיל, החברה שלך צריכה לחיות את זה כל יום. ותזכור, תצטרך לקיים את ההבטחות שלך.

לדוגמה, חברות רבות טוענות שיש להן שירות לקוחות מעולה, אבל הן לא עושות שום דבר מיוחד כדי להפוך את זה למציאות. אין מדיניות מיוחדת. אין הכשרה מיוחדת. שום דבר לא מבטיח שזה אכן יקרה. השורה התחתונה היא שהם לא שונים משלל מתחרים שמשמיעים את אותן טענות.

2. האם זה רלוונטי?

אם נקודת ההבחנה שלך לא חשובה ללקוחות הפוטנציאליים שלך, היא לא תביא לך יותר עסקים. בסופו של דבר, מה שהכי חשוב הוא מה שמשפיע על קריטריוני הבחירה של לקוחות פוטנציאליים ותהליך קבלת ההחלטות. כל מבדל לא רלוונטי הוא מאמץ מבוזבז.

פעם היה לנו לקוח לובינג שהאמין שהמבחן החזק ביותר שלהם הוא היעדר ניגודי עניינים של המשרד שלו. המתחרים שלהם בהחלט לא יכלו לטעון את אותה טענה. אבל, כאשר חפרנו קצת יותר לעומק, גילינו שהלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים שלהם כלל לא מעריכים חוסר משוא פנים. עד כאן מבדל מותג חזק.

במחקר שלנו על חברות שירותים מקצועיים, מצאנו סיבה נוספת לדחות את שירות הלקוחות כמבדיל – קונים אפילו לא מחשיבים זאת כקריטריון בחירה. חוסר בשירות לקוחות עשוי להיות סיבה לכך שאתה מפסיד לקוח, אך לעתים רחוקות זה משחק בתהליך הבחירה הראשוני. זה פשוט לא רלוונטי עדיין.

3. האם ניתן להוכיח זאת?

זה לרוב המבחן הקשה ביותר של מבדל. אולי זיהית נקודת הבחנה אמיתית ורלוונטית, אבל היא חסרת תועלת ללא הוכחה. גם אם אמירה מבדלת נכונה, אם לא תוכל לבסס אותה בראיות, הקונים לא יאמינו לה. הם נדבקו בטענות ריקות – ולמדו להתעלם.

הנה מועמד מבדל פופולרי שרבים מהלקוחות שלנו אוהבים: "יש לנו אנשים נהדרים." זו מלכודת! למה? ובכן, האם שמעתם פעם טענה נחרצת שיש להם אנשים ממוצעים?

האתגרים של שמירה על יתרון תחרותי

אתה בדרך לאסטרטגיית בידול מוצקה ברגע שאתה יודע מה מבדיל אותך מהמתחרים שלך. במיוחד אם אתה יכול להסביר – ולהוכיח – את זה בצורה שרלוונטית לקהל היעד שלך. אבל עדיין לא סיימת.

השוק לא עומד במקום. מתחרים ממולחים יסתכלו על ההצלחה שלך וינסו להעתיק אותה. עם הזמן, מה שהיה פעם מאפיין ייחודי עשוי להיות מנוטרל. היתרון התחרותי שלך יאבד.

כדי לבנות אסטרטגיית בידול בת קיימא, עליך לבנות את המוניטין שלך סביב אותם מאפיינים ייחודיים ולהפוך את המומחיות שלך לגלויה בצורה יוצאת דופן לקהל היעד שלך. "מומחיות גלויה" זו תהפוך לבסיס של מותג השירותים המקצועיים שלך .