דף הבית » מיתוג עסקי » 21 דוגמאות לבידול עסקי
חדשות האתר

שיתוף

מאמרים חדשים

ארכיון
מרץ 2023
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
אסטרטגיית בידול
עורך ראשי

עורך ראשי

מבוא

מציאת מבדל (ערך מוסף) עבור חברת השירותים המקצועית שלך אינה משימה קלה. חברות רבות נאבקות בעוצמה רק כדי להמציא מבדל שלא באמת מבדיל ביניהן בכלל.

מה זה מבדל?

מבדל הוא מאפיין של המשרד שלך שמפריד בינך לבין מתחרים מרכזיים ונותן לך יתרון נתפס בעיני קהל היעד שלך.

כיצד להעריך מבדל

כדי להצליח, מבדל חייב לעמוד בשלושה קריטריונים חשובים :

  • זה חייב להיות נכון. אתה לא יכול פשוט להמציא את זה.
  • זה חייב להיות חשוב ללקוחות פוטנציאליים. אם לא, מה הטעם?
  • זה חייב להיות בר הוכחה. אם אתה לא יכול להוכיח שזה נכון, לא יאמינו.

המציאות העצובה היא שרוב המבדילים נכשלים לפחות בשניים מהקריטריונים הללו. יחד עם זאת. יש הרבה מבדלים מוצלחים.

21 המבדלים המובילים לחברות שירותים מקצועיים

הנה 21 שעובדים עבור חברות שירותים מקצועיות רבות. וזכור, אתה יכול לקבל מבדיל מרובים. ניתן לשלב אותם כדי ליצור יתרון תחרותי רב עוצמה .

1. התמחות בתעשייה.

זה אולי המבדיל הקל והמוצלח ביותר עבור רוב החברות. לקוחות מעריכים את המומחה בענף שלהם. אבל תהיה זהיר. אם תנסה להתמקצע ביותר מדי תעשיות, תאבד אמינות.

2. התמחות בשירות תפקיד ספציפי בתוך הארגון של הלקוח שלך.

התמחות מבוססת תפקידים זו גם היא מוצלחת למדי, במיוחד אם היא משולבת עם התמקדות בתעשייה. אם אתה ראש IT במשרד עורכי דין, זה מנחם לדעת שספק השירות שלך מתמחה בסיוע לאנשים בדיוק כמוך.

3. מתמחים בהצעת שירות מסוים.

זה גם די מוצלח, במיוחד אם השירות שאתה מתמחה בו נדיר וקשה למצוא. אבל היזהר, הצעות שירות ייחודיות יכולות להפוך במהירות למיינסטרים. ראה תאימות של Sarbanes-Oxley או שיווק במדיה חברתית כשתי דוגמאות אחרונות.

4. להציע טכנולוגיה או תהליך ייחודי באמת.

במיוחד באמת, אנחנו לא מתכוונים לתהליך שלך שמתחיל בהערכה ומסתיים בניטור תוצאות וביצוע התאמות. אנחנו מתכוונים לגישה שהיא דרך אחרת לגמרי לגשת לבעיה שמציעה יתרון ייחודי ללקוח.

5. התמקד בהבנת קהל יעד מסוים.

המבדיל העיקרי עבור חברות מסוימות הוא ההבנה המעמיקה שלהן של קהל מסוים . ייתכן שהמשרד שלך מתמחה בשיווק לנשים בייבי בומר. הלקוחות שלך עשויים להיות מתכנני פרישה, חברות ביטוח או קמעונאי בגדים, למשל.

6. מתמחים בשירות לקוחות בסדר גודל מסוים.

זהו הבדל נפוץ, למרות שחלק מהאנשים לא חושבים על זה ככזה. אולי אתה עובד אך ורק עם החברות הגדולות בעולם. לעומת זאת עם חברה שמתמקדת במתרגלי סולו. לכל אחת מהחברות יש יתרון תחרותי על פני המשרד המשרת לקוחות בכל הגדלים.

7. כל הצוות שלך חולק מאפיין או אישור ספציפי.

כולם מרגישים שיש להם צוות נהדר. אז זה קשה להפוך את זה למבדיל. אבל מה אם כל המתכנתים שלך מחזיקים בתואר שלישי במדעי המחשב? זה גם ניתן להוכחה וגם משמעותי ללקוח פוטנציאלי. או אולי כל מנהלי הפרויקטים שלך הם PMPs. לא כמו בולט, אבל גם ניתן להוכחה ורלוונטי.

אסטרטגיית בידול לעסקים

מבוא האם התחרת על עבודה שאתה יותר ממוכשר לבצע, רק כדי לקבל הצעה נמוכה מהמתחרים שלך? או שאולי היית היחיד שהציע פחות, מה שלא משאיר

קרא עוד »

8. התמחות בלקוחות החולקים מאפיין משותף.

הבחנה זו מתמקדת במאפיין של הלקוחות שלך מלבד התעשייה או התפקיד שלהם. נניח שאתה מספק שירותי הנהלת חשבונות ומסים עבור גולים. הם עשויים להיות מכל מדינה, בכל תעשייה או כל תפקיד תאגידי, ובכל זאת יהיה לך יתרון תחרותי.

9. התמקד בפתרון אתגר עסקי ספציפי.

כאן, הזרקור אינו מופנה ללקוח כמו על אופי האתגר העסקי העומד בפניו. כדי לעבוד, זה חייב להיות אתגר שניתן לזהות בקלות וקשה לפתור ללא כישורים וניסיון מיוחדים. עזרה לחברות להשיג את החוזה הממשלתי הראשון שלהן היא דוגמה.

10. יש אדם אחד או יותר שהם מומחים בתחומם.

זוהי אסטרטגיה שנבדקה בזמן שעובדת טוב מאוד. להיות בעל המומחה הבכיר במדינה בהתמחות שלך הוא יתרון תחרותי חזק מאוד. חברות רבות נבנו על הבדל זה בלבד. הוסף מספר מומחי נראות גבוהה ותקבל מותג משכנע ובעל ערך רב.

כולם במקצוע שלך מחייבים לפי שעה, אבל אתה מציע תשלום קבוע. וואלה, מבדל מושלם נולד! מודל עסקי ייחודי יכול להיות גם משמעותי וגם קל להוכחה. אבל היו ערניים. אם זה עובד טוב, סביר שתצבור חקיינים.

12. יש מיקוד גיאוגרפי ספציפי.

זהו בידול מסורתי מאוד שמאבד חלק מהכוח שלו מכיוון שהטכנולוגיה והשיטות העסקיות הנפוצות הופכות את הגיאוגרפיה לפחות חשובה. אבל שים לב, זה עדיין יכול לעבוד במצבים שבהם ידע מקומי או אינטראקציה פנים אל פנים חשובים מאוד ללקוחות.

13. הצע גישה לסט ייחודי של מידע שאינו זמין במקומות אחרים.

לפעמים, גישה למידע מסוים יכולה להיות בעלת ערך רב ללקוחות פוטנציאליים. האם יש לך נתוני בנצ'מרקינג שאין לאף אחד אחר? כמה חברות בנו שיטות עבודה חשובות מאוד סביב נתונים קנייניים שלא ניתן לשכפל בקלות.

14. הציעו קבוצה ייחודית של אנשי קשר או מערכות יחסים שאינן נגישות בקלות.

בעוד שהמבחן הקודם התמקד במידע, זה מתמקד במערכות יחסים. חברות יחסי ציבור השתמשו זמן רב בקשרים עם כתבים ועורכים כמבדילים. אילו מערכות יחסים המשרד שלך יכול להביא לשולחן?

ברוב המקרים, מתן שירות טוב ללקוחות הוא פשוט מחיר הכניסה. כולם עושים את זה, או טוענים שכן. אז כדי להפוך למבדיל, רמת השירות שלך באמת צריכה להתבלט. האם ניתן לעשות זאת? אכן, יש עדיין כמה רופאים שעושים ביקורי בית.

16. הבדל את עצמך על ידי הלקוחות שיש לך.

רשימת לקוחות מרשימה היא יתרון עבור חברות רבות. אבל מה אם תיקח את זה רחוק יותר? חלק מהחברות מבדילות את עצמן על סמך רשימת הלקוחות שלהן. לדוגמה, אם המשרד שלך משרת את שוק ההשכלה הגבוהה והלקוחות שלך הם הרווארד, ייל וסטנפורד, יש לך גורם מבדל.

17. התמקד בגודל המשרד שלך.

אנחנו הגדולים ביותר…מלאו את החסר. גודל שולח איתות שאתה עושה משהו נכון בראשם של לקוחות פוטנציאליים רבים. זה משתלב יפה עם התמחות כדי להראות גם רלוונטיות (המומחיות) וגם הצלחה (הגדולה ביותר). מצא נישה ותשלוט בה.

18. הדגש את מערכת היחסים שלך עם חברת האם או שותף.

מערכת יחסים קרובה עם חברת האם יכולה להיות מגבילה (לקוחות פוטנציאליים עשויים להרגיש שאתה לא יכול להיות אובייקטיבי לגבי טכנולוגיות אחרות למשל). אבל עבור לקוחות פוטנציאליים אחרים, זה יכול להיות נכס גדול. מי מכיר את היתרונות והחסרונות של הטכנולוגיה טוב יותר? אותו בידול זה עשוי להיות מיושם גם במצבים שבהם המשרד שלך הוא שותף בעל ערך מוסף ולא חברה בת.

19. התמקדו בהישג בולט.

חברות מסוימות יכולות לבנות מותג חזק המבוסס על השגת הישג ראוי לציון. חברות שהמציאו טכנולוגיה או פתרו בעיה נראית לעין עבור לקוח מאוד ידוע הן דוגמאות טובות. ניתן למנף סוג זה של ידועים ברחבי התעשייה ולאורך זמן.

20. מתמחים בהפקת תוצאה ייחודית או בעלת ערך רב.

בדומה למספר 9, שבו אתה מתמקד באתגר עסקי בולט, המבדיל הזה מתמקד בתוצאה בעלת ערך. ההבדל העיקרי הוא שייתכן שתצטרך להתגבר על מספר אתגרים עסקיים כדי להפיק תוצאה בעלת ערך. לדוגמה, אתה עשוי להתמחות בהפיכת לקוחות בצמיחה ממוצעת לחברות בעלות צמיחה גבוהה . זה יכול להיות כרוך בפתרון מגוון רחב של אתגרים עסקיים, ולא אחד בודד.

21. הסתכל או פעל אחרת מכל המתחרים שלך.

רוב חברות השירותים המקצועיות נוטות להיראות ולהתנהג כמו המתחרים שלהן. למה? אולי אתה בתעשייה הרבה זמן. או אולי לעשות דברים אחרת לגמרי מרגיש מסוכן. אנחנו רואים את זה כל הזמן. ובכן, מראה ותחושה שונים מאוד יכולים להיות מבדל רב עוצמה בדיוק מהסיבה הזו. שלב את זה עם מבדלים אחרים ויש לך את היתרונות של יתרון תחרותי חזק.

2
היבטים מרכזיים בניהול ישיבה אפקטיבית

הקדמה מנהלים רבים טוענים כי אינם מצליחים לעמוד ביעדים ובמשימות עקב שכיחות גבוהה של הזמן המושקע בישיבות...

כיצד ליצור מפת דרכים עסקית
כיצד ליצור מפת דרכים עסקית?

מבוא מפת דרכים עסקית היא כלי חיוני לכל עסק.  זה עוזר לדמיין את ההיבטים השונים של הפעילויות העסקיות ולמדוד...

ניהול עסקי
נוסחת ה 4X4 שיטת ניהול מנצחת

מבוא כמנהלים מובילים בארגון אנחנו צריכים לאחוז ביכולת לא טריוויאלית היכולת לחיות בין החזון הגרנדיוזי...

1
מחקרי שוק

אסטרטגיית שיווק מבוססת על הבנה בסיסית של שוק היעד שלך, והיא משתלמת לחברות שירותים מקצועיות. מחקרי השוק...

שיווק
יועץ עסקי

ניהול עסק הוא לא תמיד משימה פשוטה. כאשר אתה מוצא את עצמך במצב מאתגר, שכירת יועץ עסקי עשויה להיות ההחלטה...

חמשת-כללי-הזהב-שיסייעו-לכם-להאציל-סמכויות
חמשת כללי הזהב שיסייעו לכם להאציל סמכויות

האצלת סמכויות האצלת סמכויות נראית כמו עניין פשוט – מין שגר ושכח, שלא צריך להתמודד אתו יותר מדיי. אך למעשה...

3
שינוי תפקידים בארגון – מעבר להתייעלות ולצמיחה

כשחושבים על התייעלות התפיסה באופן טבעי היא של קיצוץ, הורדה, הפחתה וכדומה. מנהלים שרואים צעד אחד קדימה...

מיתוג
הטעות שאתם עושים בניהול העובדים שלכם – ואיך לנטרל אותה

לפני שנים, בתחילת דרכי בעולם המנכ”לות, הביקורת שהופנתה כלפיי (ובצדק) הייתה שאני לא תמיד מזהה חולשות של...

שיווק
שיווק במיקור חוץ לחברות

לעשות מיקור חוץ או לא לבצע מיקור חוץ? זו שאלה שעולה שוב ושוב בפגישות ניהול שירותים מקצועיים. והנושא מופיע...

תוכנית פיתוח עסקי
אסטרטגיית פיתוח עסקי

אסטרטגיית הפיתוח העסקית שלך יכולה להיות המפתח להצלחה או כישלון של החברה שלך. בפוסט זה, נחקור כיצד ליצור...

1 2 3 4

תוכן עניינים

אשמח לסייע, אנא השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם